mech na ścianę

Oferta

Panele z mchu wykonujemy z dwóch gatunków: z mchu chrobotek –  inaczej nazywanego chrobotek reniferowy oraz z mchu leśnego – mech forest, występujący w odnianach jako płaski lub kępkowy.

Chrobotek Reniferowy

Mech reniferowy to ręcznie zbierany porost na terenach północnej Skandynawii, który po dokładnym oczyszczeniu z leśnych pozostałości takich jak igły, szyszki, liście itp. zostaje barwiony i poddany konserwacji czyli specjalnemu procesowi stabilizacji. Z tak przygotowanego mchu reniferowego można stworzyć przepiękne, ekologiczne, dekoracyjne ściany, które potrafią odmienić każde wnętrze i sprawią, że możemy poczuć się bliżej natury, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Chrobotek reniferowy potrzebując wilgotności na poziomie 60% idealnie wkomponuje się w nasze wnętrza nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również ze względu na podobną wilgotność, która występuje w naszych pomieszczeniach.

Dzięki procesowi barwienia Chrobotek reniferowy występuje w szerokiej palecie barw. Poniżej prezentujemy kolorystykę, z której z pewnością wybiorą Państwo mech w optymalnym kolorze.

Chrobotek reniferowy - dostępna kolorystyka

Mech Forest

Mech leśny występuje w dwóch wersjach, jako płaski oraz kępkowy inaczej poduszkowy. W zależności od wybranego rodzaju mchu ( płaski lub gąbczasty ) możemy układać go jako płaskie lub wypukłe wzory nadając im różne kształty.

Mech Forest oferujemy w wersjach:

Zalety mchu dekoracyjnego

mech na ścianę

naturalna zieleń w Twoim domu